Uroczysty Dzień Nauczyciela październik 2013

W dniu 11 października 2013 roku w naszej szkole odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Poświętne Pan Jan Cymernan, zastępca wójta Pan Lech Sendek, dyrektorzy szkół z terenu gminy: Pani Elżbieta Ładosz SP Międzyleś, Pani Hanna Kielczyk SP im porucznika Stanisława Lecha Poświętne, Pani Barbara Piekut SP Turze, Pani Agnieszka Pasieczna Gimnazjum Poświętne, Pani Nela Kurek SP Wólka Dąbrowicka, Pani Gabriela Wilczak SP im Wojska Polskiego Nowe Ręczaje i nasza Pani dyrektor Alicja Ryńska oraz wielu nauczycieli (około 50) ze szkół podległych Gminie.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkolnego i gospodarz szkoły Pani Alicja Ryńska przywitała przybyłych gości i złożyła serdeczne życzenia w dniu ich święta. „Proszę przyjąć serdeczne życzenia wielu sukcesów, dumy z wykonywanej pracy , aby ta praca była dla Państwa przyjemnością, postępy uczniów źródłem satysfakcji i społecznego uznania. Aby nie zabrakło Wam zapału i energii do nowych wyzwań jakie stale przed nami wszyscy stawiają. To dzięki Państwu wytrwałości konsekwencji w nauczaniu i wychowaniu młodzi ludzie są coraz lepiej przygotowani do podjęcia wyzwań jakie niesie dzisiejszy świat, a ich dewizą życiową jest mądrość, uczciwość, tolerancja i wrażliwość”.

Następnie zabrał głos Wójt Gminy i skierował ciepłe słowa do zaproszonych gości: Szanowni nauczyciele „Spotykamy się w przede dniu tego święta, aby w sposób szczególny podziękować Państwu za trud i wysiłek jaki wkładacie każdego dnia w rozwój młodego pokolenia. Właśnie w taki dzień jak dzisiejszy uświadamiamy sobie jak wiele zależy od właściwego wychowania i kształcenia młodzieży. Nikogo nie trzeba przekonywać jak wielką rolę w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży odgrywa postawa nauczyciela, jego wiedza i umiejętność jej przekazania uczniom, oddanie i rzetelne wykonywanie swoich obowiązków. To dzięki Państwa pracy kolejne pokolenia mieszkańców naszej gminy mogą pogłębiać wiedzę. Wiem, że jest to praca niełatwa, wymagająca poświęcenia, ale także wytrwałości i konsekwencji w swoich działaniach. Wiem także, że wiele z siebie dajecie, ale wiem także że możecie dać jeszcze więcej z siebie, a wszystko dla dobra naszej młodzieży.”

W dalszej części głos zabrał zastępca wójta/Kierownik Referatu Oświaty Gminy Poświętne Pan Lech Sendek: „Szanowni Państwo doceniamy Waszą pracę i Wasze starania. W związku z Waszym świętem, Życzę Wam przede wszystkich zdrowia, satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej oraz uznania i szacunku wychowanków. Życzę wytrwałości w pełnieniu swojej misji, sukcesów, optymizmu i wszelkiej radości płynącej z codziennej pracy z młodym pokoleniem oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Wyrażam Wam wdzięczność i ogromny szacunek za codzienną pracę, poświęcenie i serce wkładane każdego dnia w wychowanie młodego pokolenia”.

Następnie Wójt Gminy rozdał wszystkim Dyrektorom zaproszonych szkół nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość uświetniły występy uczniów naszej szkoły. Scenariusz poprowadziła Pani Izabela Malinowska. Przypomniała w nim jakie cechy powinien posiadać nauczyciel uczący w szkole w XIV wieku i jakie prace wykonywał. Następnie przyszła pora na teraźniejszość. A był to humorystyczny montaż muzyczny, który wywołał uśmiech na twarzach gości. Po nim nastąpiła przyszłość, którą uczniowie przedstawili za pomocą scenki z życia bardzo ambitnej klasy, w której zawsze wszyscy są przygotowani, czekają z utęsknieniem na sprawdziany i śpiewająco znają swoje prawa i obowiązki. Podczas występów można było obejrzeć prezentację pokazującą szkołę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości oraz satyryczne fotosy ukazujące nauczycieli i ich pracę widziane oczami uczniów.

Po części oficjalnej zaproszono gości na pięknie udekorowany, ogromny tort przywieziony przez Pana Wójta oraz wspaniały poczęstunek przygotowany przez naszych kochanych sponsorów Panią Janinę i Jana Szulim właścicieli Hotelu „Srebrny Świerk” z Okuniewa oraz Pana Krzysztofa Marczewskiego właściciela Firmy cateringowej z Wołomina . Pyszne ciasta, owoce i napoje podarowali nam rodzice uczniów naszej szkoły. Wystrój sal to zasługa naszych pracowników.

Wszystkim składam serdeczne podziękowania za wkład pracy włożony w przygotowanie świetnej uroczystości.

Dyrektor Szkoły mgr Alicja Ryńska