11 listopada 2013

Dnia 12 listopada o godzinie 11.00 odbył się uroczysty apel z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości. Wszyscy zebrali się punktualnie i czekali na uroczyste przywitanie przez panią dyrektor oraz osoby, które przygotowały tę akademię - panią Magdalenę Drzewiecką i panią Małgorzatę Chacińską. W przemówieniu zawarte było przywitanie wszystkich zebranych i przypomnienie z jakiej okazji jest ta akademia. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, którą poprzedzało wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego. Uczniowie klasy IV przybliżyli młodszym kolegom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Apel był przedstawiony w bardzo ciekawej formie – uczniowie klasy IV powtarzali materiał do klasówki z historii a najmłodsi zaśpiewali pieśni żołnierskie.